Nowo¶ci

Nowo¶ci z Polski

Wieczne Sente

12 Grudnia odbyła się 6 runda pucharu "O Wieczne Sente" którą to w kolejnych grupach wygrali Straszewski, Jakub 4k(gr A);Długosz, Sylwia 10k (gr B);Szymczak, Paweł 10k(gr C). Wiecej informacji w relacji z tegorocznego cyklu "Wieczne Sente"

Czarny Kamień

5 Grudnia zokonczył się kolejny Puchar ¦l±ska o Czarny Kamień, tym razem zdobył go Janusz Chłodek. W kategorii junior wygrała Barbara Lubos, a w best progress jakub Zborowski. Zapraszam do obejrzenia skormnego fotoreportażu z tej imprezy tutaj

Nowo¶ci z Japoniii

Kato Masao zmarł

Z dniem 30 grudnia odszedł z tego ¶wiata jedna najważniejszych osób w historii japońskiego Go - Kato Masao(9d).

Wiecej o tym wielkim człowieku można przeczytać w artykule o Kato Masao

6th Female Strongest

6th Female Strongest została ShinkaiHiroko(5d) pokonując Okada Yumiko(6d) 12,5 ptk.

52nd Japanese Oza

W wyniku rozegranych gier Cho U utrzymał tytuł Oza. I obecnie posiada on 3 najważniejsze tytuły: Mejin, Honinbo i Oza.
gra 1: Yamashita Keigo vs. Cho U wynik: Cho U wygrał przez rezygnacje
gra 2: Cho U vs. Yamashita Keigo wynik : Cho U wygrał o 3.5
gra 3: Yamashita Keigo vs. Cho U wynik: Yamashita Keigo wygrał przez rezygnacje
gra 4: Cho U vs. Yamashita Keigo wynik: Cho U wygrał o 5,5

Nowo¶ci z Korei

48th Turniej Kuksu - eliminacje

Yi Chang-Ho(9d), po zeszłorocznej przegranej tytułu w 5 parti finału z Choi Chol Han'em(9d) w tym roku pokonał wszystkich przeciwników w eliminacjach i w przyszłym roku będzie walczył z Choi Chol Han'em o najnaważniejszy tytuł w korei: "Kuksu". Nazwa Kuksu oznacza Narodowego mistrza i jest to najważniejszy tytuł w koreii(podobny honor jakim jest posiadanie tytułu Kuksu można porównać do japońskiego tytułu Honinbo). Finał pomiedzy Yi Chang-ho a Choi Chol Han'em rozpocznie się 10 stycznia.

9th Chunwon - finał

Choi Cheolhan(9d) bez wiekszych problemów obronił tytuł pokonując An Dulhan(9d) w finale wynikiem 3-0, wygyrwając przy tym 13,000,000 Won

15 BC Card Cup - Eliminacje

Po 13 rundach Eliminacji 15 turnieju BC Card Cup, zwanego jako turniej króla młodych gwiazd(janpońska odmiana tego turnieju to Shinjin-O) zakwalifikowało się narazie 3 graczy: Cho Hyeyeon(5d), Kim Donghee(1d), Park Jungsang(4d).

Nowo¶ci z ¦wiata

9 Samsung Cup

Pomimo dominacji Chińczyków w półfinale turnieju Samsunga "niepokonany chłopiec" (Lee Sedol 9p) pokonał w finale Wang Xi(5d) 2-0. Lee wygrał 200,000,000 Won natomiast Wang za 2 miejsce w turnieju otrzymał 50,000,000 Won. 9 Turniej Samsunga to 4 miedzynarodowy tytuł w karierze młodego Lee Sedol'a.

6th Agon Cup

6 Agon Cup cn-jp Wygrał Zhou Heyang poprawiając ogólny wynik pomiedzy japonia a chinami na 4-2 dla japonii.

5th Ing Cup

Chang Hao(9d) pokonał Choi Choal Han'a w drugiej grze finałowej remisuj±c 1-1 w ogólnej punktacji. W ten sposób zakończył się pierwszy etap tego turnieju. Kolejne gry odbęd± się w Chinach dopiero w Maju 2005 roku.

 

BADUK | tomasz.slazok@go.art.pl

DalejWsteczspis tresci