Wstępniak

Witam wszystkich !!!

Pomimo kilku wpadek, numer BADUK, który właśnie czytacie, udał się w 100%. W nowym numerze, oprócz stałych rubryczek z pierwszego numeru (Kobayashi Kocihi Charisma Fuseki; Problemy Miesiąca itd.), są dwa nowe działy.

Ideą gazetki jest poprawa poziomu gry jej czytelników, tak więc nie może zabraknąć kącika, w którym byłyby umieszczone informacje o tym, gdzie nabytą wiedzę mogliby sprawdzić. Powstał więc kącik o zbliżających się turniejach w Polsce, a w przyszłości być może będą tam także informacje o turniejach zagranicą.

Ostatnimi czasy w internetowym "światku" polskiego Go nastąpił popyt na zapis partii z polskich czołowych turniejów (m.in.: Czarny Kamień). Redakcja BADUK wychodzi naprzeciw potrzebom swoich czytelników i uruchamia projekt KIFU, którego wynikiem będzie publikacja zapisów gier z tych turniejów na łamach gazetki. Dodatkiem zachęcającym organizatorów do współpracy jest nie tylko publikacja gier, ale także komentarz do kilku wybranych partii z każdego turnieju na łamach gazetki przez czołowych polskich graczy. W tym miesiącu jest to tylko jedna gra z I grupy ze styczniowego Czarnego Kamienia, ale z numeru na numer będzie tego coraz więcej.

Na koniec zapraszam do lektury. A jest co czytać w tym miesiącu :]

Tomasz Ślązok
Naczelny Redaktor

 

BADUK | tomasz.slazok@go.art.pl

DalejWsteczspis tresci